Zakończenie kolędy

Tegoroczne odwiedziny duszpasterskie zakończymy 10. lutego. Mieszkańców os. Armii Krajowej, których nie zdążyliśmy odwiedzić w tym roku, na pewno odwiedzimy w przyszłym roku!
Wszystkim, którzy przyjęli kapłanów do swojego domu, dziękujemy!

Odwiedziny duszpasterskie

Kolędę rozpoczniemy 2. stycznia. Odwiedzimy parafian zamieszkałych na os. Powstań Narodowych i Armii Krajowej, ale rozpoczniemy od zaległości z poprzedniej kolędy, czyli od wieżowców na os. Rzeczypospolitej. 

W uzgodnieniu z Administracją Osiedla, kartki z informacją o kolędzie, będą umieszczone  na tablicy ogłoszeń w każdej klatce. Plan dostępny jest także na parafialnej stronie internetowej. Woda święcona jest w brązowych pojemnikach ustawionych w obu kościołach.

Biuro parafialne

Nowe godziny urzędowania – biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek od godz. 9.00 do 10.00 oraz w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 do 18.00.
Zasadniczo dyżury będzie pełnił ks. Proboszcz.

Grupy duszpasterskie – kandydaci do bierzmowania

Kandydaci, którzy chcieliby uzupełnić obecności na tzw. grupach duszpasterskich, zapraszamy w czwartek 20.06., w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), o godz. 09:00. Będzie można pomóc w przygotowaniu ołtarzy na procesję. Spotykamy się przy garażach, przy tunelu na małym parkingu od strony ulicy.
Będzie też możliwość pomocy w demontażu dekoracji po procesji.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI NAWIEDZENIA NMP 18/19 MAJA 2019 R.

GODZ. 12.00 – UROCZYSTOŚĆ POWITANIA I MSZA ŚW. NA PLACU PRZED KOŚCIOŁEM
GODZ. 16.00 – MSZA ŚW. ŚLUBNA
GODZ. 18.30 – RÓŻANIEC
GODZ. 19.00 – MSZA ŚW.
GODZ. 21.00 – APEL JASNOGÓRSKI
GODZ. 23.00 – MODLITWA ZA ZMARŁYCH
GODZ. 0.00 – PASTERKA MARYJNA W INT. POWOŁAŃ – (ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ)
CZUWANIE MODLITEWNE
GODZ. 7.00 – GODZINKI
GODZ. 7.30 – MSZA ŚW.
GODZ. 9.00 – MSZA ŚW.
GODZ. 10.00 – RÓŻANIEC
GODZ. 10.30 – MSZA ŚW.
GODZ. 12.00 – MSZA ŚW. Z UDZIAŁEM DZIECI
GODZ. 15.00 – KORONKA I RÓŻANIEC
GODZ. 15.30 – MSZA ŚW. W INTENCJACH ZŁOŻONYCH DO „STĄGWI”
GODZ. 16.30 – POŻEGNANIE

PRZEZ CAŁY CZAS NAWIEDZENIA OKAZJA DO SAKRAMENTU POJEDNANIA

Spowiedź w trakcie uroczystości nawiedzenia

Podczas nawiedzenia Maryi w znaku ikony jasnogórskiej – w sobotę i niedzielę – kościół będzie otwarty przez całą dobę oraz przez cały ten czas będzie możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi.

Zmiany organizacji ruchu w pobliżu naszej Parafii 18.05.2019r.

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w związku z uroczystościami Nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej na poznańskich Ratajach, w sobotę 18 maja 2019 r. w godzinach od 8:00 do 16:00 obowiązywać będą zakazy wjazdu (z wyjątkiem pojazdów upoważnionych) na ul. Kruczej (od ul. Orlej do ul. Wyzwolenia) i na ul. Wyzwolenia (od ul. Łabędziej do ul. Pawiej).

Ponadto, w tym samym czasie wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się pojazdów po południowej stronie ul. Kruczej oraz zakaz zatrzymywania się – z wyjątkiem autobusów – na ul. Wyzwolenia (od ul. Kruczej do ul. Pawiej – po wschodniej stronie ulicy) i na ul. Orlej (od ul. Kruczej do ul. Pawiej – po obu stronach ulicy).

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie uroczystości.